koperty

koperty do wysyłek

duży wybór kopert z przeznaczeniem do wysyłek masowych. Koperty listowe o standardowych wymiarach i gramaturach papieru w formatach E4 , B4, C4,B5, C5, DL , C6, samoklejące, samoklejące z paskiem samoprzylepnym z przeznaczeniem do zadruku w biruowych drukarkach laserowych, klejone na mokro , czyli takie, co w praktyce nie wymagają zaklejania. Koperty z rozszerzanym bokami z przeznaczeniem do przesyłania drobnych przedmiotów również koperty bąbelkowe inaczej zwane powietrznym zabezpieczają przemioty przed uszkodzeniem w transpowrcie. Koperty bezpieczne przeznaczone do przewożenia i przesyłania gotówki pieniężnej. Możliwość wykonania indywidualnego nadruku i personalizowania. Koperty rentgenowskie, koperty do pakowania maszynowego, koperty bąbelkowe, koperty kurierskie, koperty bezpieczne. mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z papieru i kartonu, winylu, folii i plastiku. Mogą być zaklejone gumowanymi klapkami lub samoprzylepnymi paskami. Koperta może mieć również okienko adresowe, aby adres odbiorcy był widoczny bez konieczności otwierania koperty. Do produkcji kopert listowych stosuje się papier offsetowy o gramaturze od 75 g/m2 do 120 g/m2 . Gramatura papieru zależna jest od wielkości koperty. Czym koperta ma większy format, tym stosowany papier ma większą gramaturę.Rozmiar kopert listowych zależy od zawartości, którą mają pomieścić. Na przykład standardowa koperta na listy ma zazwyczaj wymiary 4 1/8" na 9 1/2". Inne popularne rozmiary to 6" na 9", 10" na 13" i 12" na 15". W przypadku większych przedmiotów, takich jak dokumenty lub zdjęcia, można użyć koperty książkowej. Mają one cztery strony, które składają się razem, a końce są otwarte, aby włożyć zawartość.

koperty listowe

koperty listowe inaczej koperty korespondencyjne, głównie przeznaczone są do przesyłania korespondencji papierowej , ulotek reklamowych. Występują w we wszystkich typowych formatach. Wraz ze wzrotem wymiarów koperty następuję wzrost gramatury papieru stsowanego do produkcji kopert. Formaty kopert zaprojektowane są w ten sposób , że są one większe od przeznaczonego do pakowania wkładu papierowego. Koperty listowe są wykonane z różnych materiałów, w tym z papieru i kartonu, winylu, folii i plastiku. Mogą być zaklejone gumowanymi klapkami lub samoprzylepnymi paskami. Koperta może mieć również okienko adresowe, aby adres odbiorcy był widoczny bez konieczności otwierania koperty. Do produkcji kopert listowych stosuje się papier offsetowy o gramaturze od 75 g/m2 do 120 g/m2 . Gramatura papieru zależna jest od wielkości koperty. Czym koperta ma większy format, tym stosowany papier ma większą gramaturę.Rozmiar kopert listowych zależy od zawartości, którą mają pomieścić. Na przykład standardowa koperta na listy ma zazwyczaj wymiary 4 1/8" na 9 1/2". Inne popularne rozmiary to 6" na 9", 10" na 13" i 12" na 15". W przypadku większych przedmiotów, takich jak dokumenty lub zdjęcia, można użyć koperty książkowej. Mają one cztery strony, które składają się razem, a końce są otwarte, aby włożyć zawartość.Koperty listowe wykonane z przeważnie z paieru.

koperty listowe klejone na mokro

koperty z klejem . Klejenie wymaga nawodnienia kleju. można je stosować do przesyłek, które nie wymagają klejenia,

koperty samoklejące

Nie wymagaja zwilżania do zaklejaneia koperty. Wygodny sposób zamykania i zaklejania koperty. Koperty samoklejące występują we wszystkich formatach kopert biurowych C6,B6,C5, B5, DL, C4, B4.a także koperty w tych formatach z okienkiem. Klej W tych kopertach ma ograniczony czas zachowania dobrych właściowości klejący, Zakłada się 12 miesięcy opełnej zdatności właśiwości klejacych. Po tym okresie na może postępowac pogorszenie własności klejących. Koperty samoklejące dedykowane są do adresowania ręcznego. Nie należy zadrukowywać je w drukarkach laserowych.

Koperty  samoklejące z paskiem zabezpieczającym

Mają te same właściwości co koperty samoklejącę .Nie wymagaja zwilżania do zaklejaneia koperty. Dodatkowo wyposażone są w pasek zabezpieczający nałożony na warstwę kleju. Dzięki temu koperty mozna zadrukować w drukarkach lasrowych. Wygodny sposób zamykania i zaklejania koperty. Przed zaklejeniem koperty należy usunąć pasek zabezpieczający z warstwy klejącej. Koperty nadają się do adresowania ręcznego . Koperty samoklejące występują we wszystkich formatach kopert biurowych C6,B6,C5, B5, DL, C4, B4 oraz w kopertach z okienkiem. Klej w tych kopertach, dzięki paskowi zabezpieczającemu może przedłużyć okres zachowania dobrych właściowości klejących na wet po 12 miesięcach pełnej zdatności właśiwoości klejacych. Po tym okresie na może postępowac pogorszenie własności klejących.

Koperty listowe do pakowania maszynowego

Są to koperty specjalnego przeznaczenia , chociaż można stosować je w sposób tradycyjny . Specjalne wycięcie klapy koperty umożliwia zastosowanie do maszynowego pakowania korespondencji seryjnej. Koperty C6/5 z okienkiem lub bez okienka zarówna kopery C5 mogą być pakowane przez kilka rodzajów różnych maszyn. Kuvermatic polecamy do popularnych systemów kopertujących: Kern, Bell&Howell, Pitney Bowes czy Bowe. Do tej serii kopert należą również koperty kuvertmatic.

Koperty z rozszerzanymi bokami i spodem

Koperty rozszerzalne zwane są również kopertami RBD mają rozszerzane boki i spód . Są samoklejące. Przeznaczone są głównie do przesyłania korespondencji instrukcji i książek oraz innych przedmiotów o dużej grubości. Wykonane z przeważnie z papieru o gramaturze 130 g/m2 dzięki temu są odporne na zrywanie i udzerzenia mechaniczne .Zapewniają wygodne pakowanie. Nadają się w 100% do recyklingu, ponieważ wykonane są w całości z papieru.

Koperty listowe są często drukowane z logo firmy lub innymi elementami projektu, które odzwierciedlają branding nadawcy. Dostępne są różne style druku, takie jak litografia (druk płaski) lub grawerowanie (druk wypukły). Koperty listowe mogą być również drukowane ze specjalnymi zabezpieczeniami, takimi jak znaki wodne lub niewidoczne farby.

https://tonel.pl/pl/uslugi-poligraficzne/nadruki%20na%20kopertach

Koperty bąbelkowe

Koperty papierowe posiadające wewnątrz warstwę folii bąbelkowej. Wysoka jakość folii oraz odpowiednia gramatura papieru stanowią idealne zabezpieczenie przesyłanych dokumentów lub przedmiotów. Zamknięcie koperty następuje przy użyciu silnie wiążącego kleju zabezpieczonego paskiem.__Po użyciu można oddzielić papier od folii i poddać obydwa surowce recyklingowi.

koperty strunowe

Torebki strunowe ,woreczki strunowe wykorzystywane są do przechowywania drobnych przedmiotów o niewielkich rozmiarach oraz różnych dokumentów. doskonale nadają się pwykorzystania przy transporcie drobnych elementów, które pakowane są pojedynczo, lub w małych ilościach gdzie istotne jest zabezpieczenie przed ustratą. Torebki strunowe chętnie wykorzystywane sa przez osoby prywatne jaki mają różnorodne zastosowania w firmach i przedsiębiorstwach.

Dostępne są torebki z suwakiem i torebki strunowe klasyczne. Takie produkty dają umożliwość szczelnego i szybkiego zamknięcia. Zamykane są na tak zwaną strunę, która umożliwia zamykanie w bardzo łatwy sposób. Stosowanie tego typu toreb może zastąpić klasyczne worki, zamykane przez zawiązanie lub zaklejanie taśmą klejącą. Zaletą tego typu zamknięcia jest możliwośc wielokrotnego zamykania i otwierania toreb. Zamknięcie poprzez strunę nie przepuszcza powietrza a także kurzu lub wilgoci. Co daje ochronę zawartości przed czynnikami zewnętrznymi. Uniemożliwia wypadnięcie produktów z worka,Woreczki strunowe przydatne są przy prowadzeniu działalności wysyłkowej. Bardzo często wykorzystują je pracownicy w warsztatach do przechowywania małych przedmiotów, takich jak gwoździe , nakrętki , haczyki śruby, drobne narzędzia, drobne elementy hydrauliczne i elektroniczne. Torebki strunowe za zwyczaj są wykonane z przezroczystej folii co daje możliwośc wzgądu w ich zawrtość. Niektóre torebki strunowe posiadają specjalne okienko z miejscem na opis zawrtości co ułatwia ich późniejszą identyfikację. W naszej ofercie można znależć torebki strunowe o różnej wielkości i grubości. Zostały wyprodukowane z wytrzymałej i odpornej na rozdarcia folii.

Koperty kurierskie

to idealny wybór, jeśli chodzi o bezpieczne przesyłanie ważnych dokumentów i przedmiotów za pośrednictwem poczty. Koperty te zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby były znacznie bardziej wytrzymałe i odporne niż standardowe koperty, dzięki czemu są w stanie wytrzymać długi czas dostawy, jak również wszelkie nierówności, które mogą wystąpić podczas transportu. Posiadają również wygodną samozaklejającą się klapkę do szybkiego i łatwego zamknięcia, co zapewnia bezpieczeństwo zawartości koperty podczas transportu. Ponadto koperty kurierskie są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć taką, która będzie odpowiadać konkretnym potrzebom. Przy tych wszystkich zaletach nie dziwi, dlaczego tak wiele osób wybiera koperty kurierskie, gdy muszą bezpiecznie wysłać swoje ważne dokumenty lub przedmioty za pośrednictwem poczty.